• youuinsttaaffccbb
TEST
Këshilla, Lajme

Kaq gota ujë në ditë do t’ju ndihmojnë për një bark të sheshtë

Po afron koha e barkut të sheshtë, që do të thotë se duhet të jesh gati! Humbja e peshës është vërtet e vështirë. Duke mos ditur ushtrimet që duhet të bësh, vendos cilat janë ushqimet që duhet të konsumosh dhe kupto nëse ka ndonjë faktor tjetër që të ndikon në rritjen e peshës, si p.sh sa ujë duhet të pish gjatë një dite? Ok, kjo mënyrë mund të jetë edhe pak e imponuar.

Sipas Doctor Oz, para çdo vakti duhet të pish të paktën një gotë ujë. Nëse e zbaton gjithmonë si recetë, rezultatet do të jenë mahnitëse!

Kjo mënyrë të ndihmon për të mbushur stomakun, por edhe eliminon shtimin e dhjamit në zonën e barkut. Një gotë ujë para çdo vakti do të ulë ndjeshëm kaloritë që merr trupi gjatë ditës duke të krijuar edhe një ndjesi qetësie në stomak. Pra, me vrap merr një gotë ujë!/revistawho.com

Burimi: Healthyline