• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Lajme

Ka një listë të gjatë ushqimesh që sheqerin e kanë të fshehur, mësojini dhe shmangini

Sheqeri jep energji e shumë mund të duan ta konsumojnë, në çdo formë të tijën, por ka disa ushqime që mbase nuk ju shkon mendja që kanë sheqer, kur në fakt ky përbërës është i fshehur tek to. Më e mira është që të filloni ta shmangni tani që po e mësoni këtë informacion. Më tej keni listën e plotë me 8 prej tyre.

Salca e domates e paketuar

Kosi

Çdo pije e konservuar ka përmbajtje sheqeri

Proshutat dhe sallami, pra mishi i përpunuar

Buka e paketuar

Drithërat që i hani me qumësht në mëngjes

Çdo ushqim i ngrirë i paketuar që ka në markete

Biskotat (edhe ato integrale)/revistawho.com