• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla

Ju pëlqen sallata jeshile? Bëni kujdes me pastrimin e saj

Sallata jeshile gjendet pothuajse në çdo tavolinë si pjatë shoqëruese. Por a e dini se papastërtitë e saj janë burim për shumë sëmundje?
Sallata jeshile duhet të pastrohet shumë mirë sepse mbart një sasi të madhe mikrobesh. Mënyra më efikase për larjen e saj është ajo me sodë buke.


Lereni sallatën në një enë të mbushur me ujë dhe sodë buke, pasi e keni pastruar njëherë ne ujë të bollshëm. Më pas shpëlajeni sërish dhe është gati për t’u përgatitur./revistawho.com