• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

Ju njohim me rutinën perfekte të mbrëmjes që ju ndihmon të humbisni kile

Ku mendoni se është vendi më i mirë për të humbur kile? Me siguri në mendje ju vjen palestra, por sipas dietologes Kavita Devgan vendi më i mirë është krevati. A nuk është kjo përgjigja që të gjithë duam të dëgjojmë?

Në një artikull për ‘Times of India’, dietologia ka shpjeguar se personat që nuk flenë gjumë mjaftueshëm fitojnë kile të tepërta. Më tej ajo ka treguar edhe hapat që duhet të ndiqni në mbrëmje për të humbur disa kile.

Ha pak ushqim dhe gjithmonë 2 orë para se të flesh.

Ec për 20 minuta pasi të kesh konsumuar darkën.

Darka duhet të ketë të përfshira proteinat.

Hidh sipër ushqimit piper të zi.

Nëse ke probleme me gjumin, ha banane pasi funksionon si kokërr për gjumin. /revistawho.com