• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla, Lajme

U përpoq 5 vite për të rigjeneruar flokët, 23-vjecarja ndan me të gjithë sekretet që e ndihmuan

Një vajzë 23-vjeçare ka treguar për “Bright Side” se si u përpoq për 5 vite rresht të rregullonte flokët e saj të thatë, të shkurtër dhe që i binin shumë. Vajza ka ndarë me të gjithë sekretet dhe produktet që e ndihmuan t’i rikuperonte. Ajo ka zbuluar se produktet natyrale të përpunuara nga gjyshja,  bënë flokët e saj të shëndetshëm. 23-vjecarja 23-vjeçarja këshillon të gjithë femrat të mësohen mos t’i lajnë flokët çdo ditë, por një herë në javë. Yndyra e zgjat flokun dhe e bën më të shëndetshëm. Mos i krihni vazhdimisht, pasi furça i bën ata më të dobët dhe me shumë mundësi i shkulni kur ushtroni forcë. Ajo shton se larja e flokëve me ujë të ftohtë e ndihmoi për t’i mbajtur të shndritshëm dhe në shampo duhet të shtoni pak sodë buke. Rregulli numër një për të arritur rezultatin që dëshironi, sipas saj është masazhi me gishta. Çdo herë që laheni masazhojini me gishta për të rigjeneruar skalpin e kokës.

Ajo i ndoqi këto këshilla për 5 vite dhe rezultati është ky që shihni në foto./revistawho.com