• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

Si ta zgjoni veten nga gjumi me mënyra të pazakonta, por të vlefshme

Pjesa më e vështirë e një dite të re është zgjimi në mëngjes, kur të duket shumë e vështirë që të lëvizësh nga krevati për t’u marrë me punët që i ke vënë vetes. Por nuk jeni të vetmit që e ‘vuani’ në heshtje këtë shqetësim. Nëse nuk jeni nga ata që e gjejnë ngushëllimin tek kafja atëherë ne do t’ju tregojmë disa mënyra si mund të zgjoheni më thjeshtë në mëngjes.

Mos dil nga dhoma pa rregulluar krevatin, pasi ky ushtrim dhe ‘detyrimi’ që i bën vetes të ndihmon shumë.

Masazho kokën për të ndihmuar qarkullimin e gjakut.

Dil dhe shiko qiellin.

Pi një gotë uji të ftohtë.

Sado të çuditshme duken këto ide, mjafton t’i provoni për të parë rezultatin dhe nëse është ai që prisni atëherë jeni në rrugën e duhur. /revistawho.com