• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla

Shega fruti i jetës, ja përfitimet e konsumimit të saj

Shega është një nga frutat më të pasura me vitamina dhe vlera ushqyese. Në këtë periudhë ajo ka përhapjen më të madhe dhe është pikërisht momenti që duhet konsumuar. Kokorrat e saj të vogla janë të nevojshme për organizmin dhe bëjnë mirë në çdo qelizë të trupit. Më poshtë po ju tregojmë disa nga vetitë e saj dhe keni për t’u habitur.

  1. Normalizon presionin e gjakut.
  2. Ul mundësinë e prekjes nga kanceri i prostatës.
  3. Shega ka efekt mbresëlënës anti-inflamator.
  4. Konsumimi i saj çdo ditë, është njësoj si të konsumoni barna farmaceutike./revistawho.com

CLOSE
CLOSE