• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

5 shenjat që tregojnë se jeni duke konsumuar ujë më shumë seç duhet

Uji është një nga elementët kryesorë përbërës të trupit tonë. Është e nevojshme që çdo individ të pijë një sasi uji të caktuar, pasi trupi i tij ka nevojë të hidratohet herë pas here. Megjithatë përpos kësaj, janë disa shenja të cilat tregojnë se po pini ujë në sasi të tepruar. Më poshtë ju sjellim 5 prej tyre sipas ‘Healthfitness’:

  1. Ju dhembin shpesh herë muskujt dhe ndiheni më të dobët fizikisht.
  2. Pini ujë dhe kur nuk keni etje.
  3. Ju vjen për të vjellë shpesh, pasi konsumimi i tepërt i ujit bën që në stomakun tuaj të krijohen probleme.
  4. Keni dhimbje koke të forta.
  5. Ngjyra e urinës ndryshon, është më e hapur dhe keni nevojë më shpesh të shkoni në tualet./revistawho.com

CLOSE
CLOSE