• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme, Moti

Java nis me shtim vranësirash dhe rikthim të reshjeve

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët në të gjithë territorin, ndërsa në mbrëmje pritet rikthimi i reshjeve.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 02°C në 12°C, në zonat e ulëta nga 09°C në 19°C dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 22°C.

Era do të fryjë në drejtim Lindor-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rënie lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 01°C në 11°C dhe në zonat e ulëta nga 04°C në 15°C.