• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme, Moti

Java e tretë e korrikut, parashikimi i motit dhe të papriturat e tij

Krahasuar me vitin e kaluar muaji korrik ka ndryshime të mëdha në mot. Vitin e kaluar temperatura maksimale i kalonte 40 gradë celsius, ndërsa sivjet nuk i ka arritur ende.
Edhe kjo javë e tretë e tij, sipas “Albeu” pritet të ketë disa çrregullime duke filluar nga temperaturat e larta dhe deri tek rreshjet në disa zona.
Kjo javë do të karakterizohet nga mot me diell dhe temperatura më e lartë do të arrijë 33 gradë celsius. E marta dhe e mërkura do të jenë më problematiket në të cilat parashikohet të ketë vranësira dhe rreshje shiu në disa zona./revistawho.com