• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Ish-bashkëshortja e njeriut më të pasur në botë merr vendimin e papritur për paratë që trashëgoi pas ndarjes

MacKenzie Bezos ka marrë një vendim të papritur që i ka habitur të gjithë. Ajo ka vendosur të dhurojë gjysmën e 37 miliardë dollarëve që trashëgoi nga divorci me bashkëshortin e saj Jeff Bezos.

Zonja në fjalë ka qenë e martuar për shumë vite me pronarin e ‘Amazon’, nga i cili u nda në janar të këtij viti duke trashëguar me të drejta të plota gjysmën e pasurisë së tij. Shumë shpejt ajo do e shpërndajë gjysmën e parave në ndihmë të organizatave të bamirësisë që operojnë në SHBA, por jo vetëm. MacKenize është e vendosur që të bëj disa vepra të mira pas ndarjes dhe këtu përfshihet pikërisht ky vendim.

Kujtojmë se pas divorcit, ish-bashkëshortja e Jeff u rendit mes personave më të pasur në botë. / revistawho.com