• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Teknologji

‘IPhone’ nuk është telefoni me kamerën më të mirë, zbuloni kush e mposht

Pak javë më parë “Apple” hodhi në treg telefonat e rinj me parametra dhe teknologji të fundit. Duke pretenduar të kapë vendin e parë si telefon me kamer më të mirë në botë, ‘Iphone’ nuk ja ka dalë këtë herë. Sipas “DxOMark” që  vlerëson cilësitë e kamerave ai renditet në vendin e 10-të.

Në krahasimin me kamera të ‘iPhone XS Max’ vs ‘Galaxy Note 9’ vs ‘Pixel 2’, DxOMark i dha ‘XS Max’ një rezultat të përgjithshëm prej 105 krahasuar me ‘Huawei P20 Pro’ qe shënoi më të lartën me një rezultat të akumuluar prej 109 ./revistawho.com