• youuinsttaaffccbb
TEST
Teknologji

‘Instagram’ di si t’ju lumturojë, opsioni i fundit i tij do ju kënaqë të gjithëve

‘Instagram’ është ndër rrjetet sociale më të përdorura në botë. Nga dita në ditë ai është duke avancuar dhe herë pas here sjell risi të cilat ju nevojiten përdoruesve. Opsioni i ri që vjen tek te gjithë perdoruesit e ‘Instagram’ është dërgimi i imazheve ‘GIF’ e mundësuar nga ‘Giphy’. Tani të gjithë do të jenë në gjendje të dërgojnë animacione në një mesazh individual ose grup.

Mund të kërkoni GIF-të e renditura rastësisht ose te kërkoni diçka specifike. Updati ka arritur në ‘iOS’ dhe ‘Android’ që nga dita e djeshme./revistawho.com