• youuinsttaaffccbb
TEST
Horoskopi, Lajme

Horoskopi/ Kësaj shenje do i vijnë lekë papritur për 3 muajt në vazhdim

Dashi – Diçka nuk po shkon në biznesin tuaj ose jetën financiare, por humbjet janë të përkohshme. Këshilla më e mirë për këtë, dhe çështje të ngjashme nuk është kurrë të dilni në konkluzione, por gjithmonë të ktheheni dhe të kontrolloni nëse i keni të drejta faktet tuaja.

Demi – Nga pamja juaj aktuale planetare është e qartë se ekzistojnë shpresa të vërteta dhe të bazuara për një rritje të fitimeve, ndoshta si rezultat i një përpjekjeje të madhe që keni bërë në të kaluarën. Mos prisni që fati të vijë nga qielli.

Binjakët – Ju duhet t’i mbani marrëdhëniet mirë me njerëzit, sepse kurrë nuk e dini kur mund t’ju duhen. Në të vërtetë, besimi duhet të jetë një nga dhuratat tuaja për momentin dhe është gjithashtu pikërisht ajo që partnerët kërkojnë.

Gaforrja – Ka periudha të caktuara të muajit kur ju duhet të ndjeheni të lirë të mbingarkoheni nga emocionet pa e shpjeguar veten ose justifikuar veprimet tuaja. Ky është një moment i tillë. Nëse partnerët kërkojnë arsye, mos u shpjegoni.

Luani – Punët tuaja personale duhet të jenë më të rëndësishme sesa angazhimet profesionale. Edhe nëse jeni të detyruar të shkoni në punë, duhet të kujdeseni që jeta të pasqyrojë atë që dëshironi sesa atë që dikton shoqëria.

Virgjëresha – Kjo është një nga ato ditë kur mund të merrni lajme të rëndësishme nga e kaluara. Disa njerëz mendojnë se është keq të rikthehesh te ajo që ka ndodhur shumë kohë më parë, por tani kjo ndoshta është e nevojshme.

Peshorja – Vetëbesimi është cilësia juaj më e rëndësishme për momentin. Çdo ide e ndritshme në punë ka të ngjarë të sjellë para, ndoshta në mënyra krejt të papritura, në çdo kohë gjatë tre muajve të ardhshëm.

Akrepi – Konfliktet, kritikat dhe presionet në punë së shpejti do të lehtësohen, por vetëm pasi të ketë pasur disa zhvillime të tjera të mëdha. Ajo që duket të jetë jashtëzakonisht e fuqishme për momentin është një ndjenjë që shpërblimet në para janë më të rëndësishme sesa mirënjohja.

Shigjetari – Nëse ju pëlqen, mbani diçka shumë të rëndësishme për veten tuaj. Duhet të keni sekretet tuaja. Në dashuri duhet t’i lejoni partnerët të marrin iniciativën, sepse me të vërtetë duket sikur ata kanë disa nga idetë më të mira.

Bricjapi – Nuk do të turpëroheni nëse kërkoni mbështetje për punët private. Në fakt, duhet të lehtësoheni kur partnerët t’ju tregojnë se janë të aftë të shikojnë faktet, në vend që të mbajnë një qëndrim personal dhe emocional.

Ujori – Nëse jeni i përfshirë në një ndërmarrje të komunitetit, duhet të kuptoni se të tjerët nuk do të ndajnë bindjet tuaja. Në dashuri, shijoni çdo mundësi për të qenë plotësisht sentimental dhe të kënaqni dëshirat tuaja.

Peshqit – Bëji një nder vetes dhe gjej aleatë të përshtatshëm sot, por joshja nga gjërat e panjohura është akoma e fortë. Duhet të bëni diçka për të kënaqur dëshirat tuaja aventureske.