• youuinsttaaffccbb
TEST
Horoskopi

Horoskopi javor/ Yjet do i buzëqeshin kësaj shenje me dashuri, para dhe ide të reja

Dashi – Planetet këtë javë janë optimiste, ndonjëherë edhe do keni debate, por jo diçka për t’u mërzitur. Një këshillë e dobishme është që të filloni të nisni palestrën. Dashuria vazhdon të jetë e favorshme, megjithëse duket se jeni pak të fshehtë.

Demi – Planeti Afërdita tani po thekson rolin që marrëdhëniet e ngushta personale duhet të luajnë në të gjitha aspektet e jetës suaj. Dashuria dhe vlerësimi janë jetike për mirëqenien tuaj. Yjet po të buzëqeshin. Mund ta humbni veten edhe në ndjenjat tuaja.

Binjakët – Ka indikacione të forta se do të dëgjoni nga jashtë shtetit shumë shpejt. Ata prej jush që nuk janë të bashkuar dhe po planifikojnë një pushim të paplanifikuar mund të kenë një romancë të befasishme. Një mik i ri mund t’ju inkurajojë të ndiqni një ambicie deri në fund.

Gaforrja -Planetët vazhdojnë të kërkojnë dhe të hetojnë në sekretet tuaja më të brendshme. Sidoqoftë, territori i përgjithshëm i jetës tani është më i relaksuar dhe i sigurt dhe së shpejti do të jeni gati për gjithçka. Një mundësi e largët mund të bëhet një rrugë e vendosur drejt lumturisë personale ose profesionale.

Luani – Luani është një shenjë me reputacion për të qenë i interesuar për veten. Nuk ka asgjë të keqe në të paturit e një ego të shëndetshme, por gjatë kësaj jave mund t’ju duhet të vendosni ndjenjat dhe interesat tuaja në vendin e dytë. Optimizmi është një nga pikat tuaja të forta këtë javë. Është gjithashtu një kohë e mirë për vendosmëri dhe besim.

Virgjëresha – Mërkuri po i afrohet shpejt një përafrimi të ri me Diellin, por takimi i tyre nuk do të ndodhë këtë javë. Kjo do të thotë që të mbetet pak kohë për të shqyrtuar mundësitë e tua para se të angazhohesh për një partneritet të veçantë. Kjo është një kohë e përsosur për të ngritur standartet tuaja lart.

Peshorja – Megjithëse disa prej jush janë nxituar, duhet të kuptoni që punët e shtëpisë dhe përgjegjësitë familjare mund të bëhen të këndshme. E tëra që kërkohet është një ndryshim i sjelljes suaj. Çështjet financiare do të përmirësohen dhe planifikoni në përputhje me rrethanat.

Akrepi – Hyrja e një planeti të vetëm, Venusit, në sektorë të rinj të diagramit tuaj diellor është gjithçka që kërkohet për të sjellë një shkëlqim rnë marrëdhëniet tuaja familjare. Miqtë e ngushtë do të ndajnë lumturinë tuaj drejt fundit të javës.

Shigjetari – Planeti Afërdita është në një ndikim të fuqishëm për të mirë, duke ju ofruar mbështetje nëse po rregulloni takime, po zhvilloni diskutime ose nëse do të merrni pjesë në një intervistë. Nuk do të keni problem të bindni njerëzit që keni të drejtë. Të gjithë Shigjetarët tani janë në një pozitë të shkëlqyeshme për të bërë mirë, edhe pse mund t’ju duhet vetëm një shtytje më shumë.

Bricjapi -Kjo është një periudhë fitimprurëse, rruga përpara financiarisht është të bashkohesh me njerëz të tjerë. Ju mund të keni një ide se mund të bëni disa para që kërkojnë këshilla të ekspertëve. Në tërësi, kjo është një javë e kënaqshme, një javë në të cilën të përfitoni sa më shumë nga vetja.

Ujori – Planeti Afërdita është në një ndikim magjik, duke sjellë vetëbesim dhe siguri shoqërore. Keni të drejtë të prisni pjesën tuaj të dashurisë dhe afeksionit, por duhet të mbani mend se shpesh është më fisnike të japësh sesa të marrësh. Dita juaj më e mirë mund të jetë dita e enjte kur njerëzit do të pranojnë idetë tuaja të ndritshme.

Peshqit – Për shkak se keni lindur me Diellin në Peshqit keni tendencë të ndiqni intuitat dhe ndjenjat tuaja. Sidoqoftë, tani duhet të përpiqeni të jeni pak më të qartë për aranzhimet tuaja personale. Meqenëse kjo është një kohë e veçantë e vitit, tani mund të shikoni përpara për një periudhë fatlume.