• youuinsttaaffccbb
TEST
Horoskopi

Horoskopi javor/ Për këtë shenjë jeta dashurore do shkojë mirë dhe financat do kenë përmirësime

Dashi – Një ambicie që e keni prej kohësh do të realizohet. Për më tepër, do ecni përpara dhe do të arrini gjëra që kurrë nuk i keni menduar të mundshme. Do të merrni mbështetje nga një lidhje jashtë shtetit.

Demi – Duhet të përpiqeni të lejoni që njerëzit e tjerë të kundërshtojnë planet tuaja ose të fitojnë një argument. Është koha që të vendosni partnerët në vendin e parë dhe të merrni një rol të vogël vetë.

Binjakët – Do jeni optimist për të ardhmen. Megjithëse keni pasur arsye të mira për t’u ndjerë të dobësuar kohët e fundit duhet të keni besim. Do të merrni shpërblimet tuaja së shpejti!

Gaforrja – Kjo është një kohë relativisht e qetë astrologjikisht, megjithëse Hëna mund t’ju sjellë një dhimbje koke! Një lajm i mirë është se Afërdita, planeti i dashurisë dhe romancës, tani po i bën një aspekt pozitiv shenjës tuaj.

Luani – Tani që planeti Mërkur ka një marrëdhënie miqësore me shenjën tuaj, do ta keni shumë më të lehtë të merrni vendime dhe të arrini marrëveshje për çështje që deri më tani ishin të vështira për t’u zgjidhur. Përdorni kohën tuaj për të rregulluar punët familjare.

Virgjëresha – Presioni në shtëpi do të zbutet. Nëse ende mendoni se tensionet janë të larta, mos u shqetësoni. Tani që Saturni po lëviz përpara dhe Jupiteri është gati të ndryshojë pozicionin e tij, ju mund të jeni të sigurt se ngjarjet do të funksionojnë në favorin tuaj.

Peshorja – Kjo mund të jetë një periudhë me shumë debate, jo diçka që normalisht do ta shijonit. Sidoqoftë, nëse kujdeseni pak në marrëdhëniet tuaja, duke refuzuar provokimet e njerëzve të tjerë, nuk do t’u jepni asnjë arsye të ankohen për sjelljen tuaj.

Akrepi – Mund të zbuloni se jeni shumë më pak të shqetësuar për atë që mendojnë partnerët dhe shumë më të vetëdijshëm se si ndihen! Me fjalë të tjera, ju nuk keni asnjë arsye të ankoheni sepse fati është në anën tuaj.

Shigjetari – Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të marrë vendime, për të marrë pjesë në intervista, për të sugjeruar propozime dhe për të treguar idetë tuaja për të gjitha temat. Ju, më shumë se kushdo, do të përfitoni nga aspekte të shkëlqyera planetare dhe mund të siguroni mbështetjen e një partneri për një plan të ri.

Bricjapi – Shumë astrologë besojnë se Bricjapët janë persona konservatorë dhe të kujdesshëm. Në fakt qëllimi juaj është të vini veten në rradhë të parë dhe ambiciet tuaja.

Ujori – Duhet të përpiqeni t’i kushtoni pak më shumë vëmendje karrierës suaj dhe ambicieve të kësaj bote dhe të komunikoni me njerëzit që mund t’ju ndihmojnë t’i arrini ato. Megjithëse modeli juaj i përgjithshëm për vitin tregon pavarësi të madhe, kjo javë nuk është koha ta kaloni vetëm nëse njerëzit e tjerë janë në radhë për t’ju ndihmuar.

Peshqit – Edhe pse shpesh jeni të prirur të ndjeni keqardhje për veten tuaj, duhet të jeni të kënaqur. Jeta juaj romantike dhe e dashurisë duket se po shkon mirë dhe nuk duhet të jeni më të pakënaqur si në të kaluarën. Situata juaj financiare po tregon shenja përmirësimi.