• youuinsttaaffccbb
TEST
Horoskopi

Horoskopi javor/ Një përgjegjësi e re vjen për ju të kësaj shenje dhe duhet ta pranoni

Dashi – Duhet të mbani qëndrimin tuaj nëse financiat do të bëhen shkak i një grindje, por për ta bërë këtë duhet të jeni plotësisht të sigurt për arsyen tuaj. Njerëzit që ju rrethojnë do të kenë ide të mira, prandaj dëgjojini mirë.

Demi – Planetet kanë tendencën t’ju bëjnë të jeni tepër të sigurt në sferën financiare. Duhet të keni parasysh që shpenzimet që bëni tani do të duhet të paguhen herët a vonë. Në dashuri, qëndroni të qetë dhe të ftohtë.

Binjakët – Nuk duhet të prisni që njerëzit e tjerë t’ju shpëtojnë, as ata nuk duhet. Planeti Mërkur po ju nxit të merrni përgjegjësi për veprimet tuaja, pavarësisht sesi është lëkundur besimi juaj kohët e fundit.

Gaforrja – Keni pritur që një partneritet të ketë rezultate pozitive për një kohë të konsiderueshme. Megjithatë, pa marrë parasysh se çfarë keni bërë, e gjithë situata ka mbetur e paqartë. Në punë mund të keni pengesa.

Luani – Për aq kohë sa diçka nuk pajtohet me temperamentin tuaj, nuk duhet ta sforconi veten dhe të kryeni ato punë që nuk dëshironi. Jeni ende plot energji, por mos e digjni veten.

Virgjëresha – Jeni logjikë dhe analitikë saqë shumë njerëz bien në grackën e besimit se ju mungon imagjinata. Sidoqoftë, gjatë dy-tre muajve të ardhshëm, një numër miqsh të ngushtë do të zbulojnë vërtet talentet tuaja.

Peshorja – Prirja juaj për të rënë dakord me atë që thotë dikush tjetër ju largon ndonjëherë nga telashet, por tani duhet të mbani qëndrimin tuaj. Përndryshe, çështjet e biznesit dhe financave do të marrin një kthesë për keq. Mbështetja e Mërkurit po ju ndihmon vërtet që të zbuloni të vërtetën.

Akrepi – Pas muajsh emocionesh të shtypura dhe zemërimi për mënyrën sesi jeni trajtuar në të kaluarën, tani mund të flisni. Kini kujdes që të mos bëni ndonjë akuzë të padrejtë. Mbani një sekret për pak më gjatë dhe ndihmoni të tjerët për një pengesë personale.

Shigjetari – Aq shumë po ndodh në prapaskenë, saqë do të ndiheni të kontrolluar nga frika dhe dyshimet tuaja. Planetet po krijojnë iluzione për t’ju tërhequr në veprime ose deklarata për të cilat do të pendoheni, kështu që mbani mendjen të qartë.

Bricjapi – Ju hezitoni të tregoni ndjenjat tuaja të vërteta, madje edhe me miqtë e ngushtë. Por duhet të bëni një përpjekje për të kuptuar prirjet tuaja emocionale, përndryshe nuk do të arrini të maksimizoni potencialin tuaj. Një qasje aventureske në dashuri fillon.

Ujori – Duhet të shprehni mendimin tuaj me vendosmëri dhe integritet, në të njëjtën kohë kur largoheni nga çdo deklaratë ose argument i cili garantohet se do të mërzisë kolegët. Nëse një përgjegjësi e re vjen në rrugën tuaj, duhet të pranoni, pavarësisht nga dyshimet tuaja.

Peshqit – Mund të fitoni nga mosmarrëveshjet që po shkaktojnë shqetësime për miqtë dhe partnerët. Ju, ndryshe nga ata, keni një aftësi të shihni më gjerë dhe pasojat e tyre. Në dashuri, po luftoni, por mund të duhet të prisni edhe pak.