• youuinsttaaffccbb
TEST
Horoskopi, Lajme

Horoskopi javor/ Lekë, dashuri, mundësi të reja, këtë shenjë e presin vetëm të mira

Dashi – Marrëdhëniet e punës do të bëhen gjithnjë e më të rëndësishme. Ju e dini që efikasiteti është thelbësor dhe se nuk ka absolutisht asnjë justifikim për të zhgënjyer njerëzit që duan mbështetjen tuaj. Për disa lajme të mira, Mërkuri do t’ju ndihmojë të merrni vendimet e duhura.

Demi – Vazhdoni me planet tuaja, duke u marrë edhe me vështirësitë kur ato paraqiten. Vëzhgoni Venusin, nëse dëshironi të zbuloni më shumë rreth mundësive tuaja romantike. Një marrëdhënie e ngushtë është e destinuar të lulëzojë.

Binjakët – Nga ana romantike dhe emocionale jeni në rritje dhe duhet t’i bëni gjërat të lëvizin ndërsa kaq shumë ndikime vendimtare po shkojnë në rrugën tuaj. Është koha për të qenë pozitiv dhe optimist.

Gaforrja – Mërkuri, planeti që përfaqëson mendjen tuaj, po jua bën të domosdoshme që të rregulloni të gjitha punët tuaja sa më shpejt. Bëni diskutime, ndani idetë tuaja dhe rregulloni çdo gjë të rëndësishme. Njerëzit do të jenë të hapur për çdo gjë që ju propozoni, prandaj ftojini partnerët të bashkohen me ju në punën në ekip.

Luani – Në aspektin e punës është ende çështja e vendimeve të marra tashmë dhe e vazhdimit të rutinës suaj. Kjo mund të mos jetë jashtëzakonisht emocionuese, por të paktën ju po vini baza të forta për të ardhmen, diçka që do të tërheqë respekt nga njerëzit me autoritet.

Virgjëresha – Miqtë dhe kolegët, madje edhe njerëzit që nuk i njihni aq mirë do të jenë shumë më të rëndësishëm për moralin tuaj sesa partnerët e ngushtë, kështu që kjo do të jetë një kohë për të bërë kontakte të reja. Mos harroni, ju kurrë nuk e dini se cili nga njerëzit që takoni tani do të jetë i rëndësishëm për ju në vitet më vonë.

Peshorja – Hëna ju sfidon të shfrytëzoni në maksimum aftësitë dhe përvojën tuaj profesionale, ndoshta duke punuar me shpresat që janë ende larg arritjes. Romanca pritet të lulëzojë rreth mesit të javës nën ndikimin e mrekullueshëm të Marsit dhe Venusit.

Akrepi – Mosrespektimi i standardeve të larta mund të rezultojë në një konfrontim. Shpëtimi juaj qëndron në mbajtjen e kontakteve miqësore me të gjithë ata që janë në krahun tuaj, veçanërisht me njerëzit me të cilët keni krijuar një lidhje romantike! Kjo nuk është koha për të bërë kompromis parimet tuaja.

Shigjetari – Çështjet financiare janë akoma në mendjen tuaj. Shpenzimet e brendshme duket se figurojnë shumë në planet tuaja dhe nuk ka asnjë arsye pse nuk duhet të ecni përpara me besim. Mundësitë tuaja romantike vazhdojnë të përfitojnë nga prania e dobishme e Venusit, kështu që ky është një lajm i mirë.

Bricjapi – Falë pozicionit të Mërkurit, kjo duket si një kohë e shkëlqyer për t’u dhënë ftesa njerëzve me të cilët keni shpresuar të bashkëpunoni. Çështjet shoqërore dhe romantike do të jenë shumë në mendjen tuaj, por po aq e rëndësishme do të jetë puna në ekip në një hobi ose aktivitet të kohës së lirë. Do të arrini shumë më tepër nëse kërkoni ndihmë.

Ujori – Njerëzit e tjerë do të jenë të gatshëm të dëgjojnë ato që ju keni për të thënë. Sidoqoftë, do të ketë raste kur arsyeja lëshon vendin dhe pasioni sundon ditën. Në kohë të tilla, ju duhet të merrni një qasje të qetë dhe të bëni kompromis nëse është e nevojshme.

Peshqit – Edhe pse mund të ndiheni mjaft të rraskapitur emocionalisht për momentin, nuk mund të pranoni një zgjidhje ose situatë që nuk plotëson të gjitha kërkesat tuaja. Vazhdoni rrugën tuaj siç jeni. Po merrni mbështetje të bollshme si nga Marsi, ashtu edhe nga Venusi.