• youuinsttaaffccbb
TEST
Horoskopi, Lajme

Horoskopi i muajit Prill/ Nga Dashi tek Peshqit, çfarë do t’i ndodhë çdo shenje

Dashi – Po mendoni të bëni një ndryshim në jetën tuaj këtë muaj, që mund të jetë edhe bashkëjetesa me një partner. Sigurohuni që të plotësojë kërkesat tuaja. Të gjithëve na është dashur të bëjmë sakrifica gjatë pandemisë, por është në rregull që tani të ndjekësh atë që dëshiron. Mos harroni të përdorni aftësitë tuaja të komunikimit për t’ja arritur.

Demi – Ju jeni një nga shenjat më punëtore të zodiakut, por a po merrni atë që meritoni? Prilli ju ndihmon të kërkoni vlerën tuaj, si në punë ashtu edhe në marrëdhëniet personale. Kujdes nga qëndrimi në marrëdhëniet tuaja pasi ndonjëherë ngatërroni besnikërinë për dashurinë. Mos kini frikë të dilni nga guaska juaj këtë muaj.

Binjakët – Ju jeni flutura shoqërore e zodiakut dhe ju pëlqen të flirtoni. Por këtë prill do jeni shumë të ndjeshëm. Për shumë prej nesh, pandemia ndryshoi përparësitë tona. Mos u shqetëso, mund t’i kesh të gjitha. Thjesht duhet të gjeni fjalët që të shpreheni siç duhet dhe të kërkoni atë që ju nevojitet.

Gaforrja – Prilli sjell fillime të reja emocionuese, që mezi keni pritur. Nëse kërkoni më shumë para, hëna e plotë në Akrep në fund të muajit është koha e përkryer për të manifestuar pasuri në çfarëdo mënyre që funksionon për ju.

Luani – Pikëpamjet tuaja do të zhvillohen, ndryshojnë dhe rriten bashkë me ju. Këtë muaj, jini të hapur për të mësuar nga të tjerët. Nëse mund ta bëni këtë, bëhuni gati sepse jeta juaj shoqërore do lulëzojë. Do të takoni njerëz të rinj dhe do të merrni lajme të bujshme profesionale.

Virgjëresha – Ka kaq shumë mënyra për të dashur dhe Prilli ju kërkon të zgjeroni këtë fushë. Nëse keni menduar të eksploroni ky është muaji për të filluar udhëtimin tuaj. Gjërat mund të bëhen pak emocionuese, por mos harroni, është në rregull të tregoni ndjenjat tuaja!

Peshorja – Si shenjë e ekuilibrit, ju jeni më të lumtur kur jeta juaj e dashurisë është e qëndrueshme dhe prilli e sjell pikërisht atë. Po, ka pengesa që vijnë në rrugën tuaj, por me jetën tuaj personale në rregull, ju jeni gjithashtu gati të përqendroheni në karrierën tuaj.

Akrepi – Mund të jeni pak intensivë. Këtë muaj do pyesni veten: A keni vërtet një arsye për të qenë paranojak ose thjesht po kërkoni telashe? Kur Plutoni, një nga planetët tuaj sundues, të shkojë prapa, ju do të lini pas gjërat për të cila nuk duhet të shqetësoheni. Prilli sjell gjithashtu butësi dhe intimitet, i cili ju ndihmon në këtë udhëtim.

Shigjetari – Krenaria juaj mund t’ju pengojë dhe duhet të jeni pak më të hapur. Prilli ju kërkon të lini miqtë dhe të dashurit tuaj t’ju afrohen dhe në këmbim, premton një fitim të madh. Planetët janë këtu për t’ju ndihmuar të kujdeseni për veten në mënyrë që të mund të shijoni gjithë pasurinë që vjen në rrugën tuaj.

Bricjapi – Prilli është një muaj i madh për jetën tuaj seksuale. E vetmja gjë që duhet të bësh është të jesh pak më ekspresiv me afeksionin tënd. Si kaq shumë prej nesh, ju jeni ndarë nga miqtë për shkak të pandemisë, por ky muaj sjell një shans për t’u bashkuar sërish më në fund.

Ujori – Shtëpia juaj kërkon një ritual të pastrimi me ardhjen e pranverës. Natyra juaj e largët mund t’ju bëjë misterioz dhe të dëshirueshëm për disa, por gjithsesi ju duhet të dini se si të komunikoni në mënyrë efektive. Në fund të muajit, Plutoni retrograd ju kërkon të gjeni atë ekuilibër.

Peshqit – Ju meritoni romancë dhe seks dhe këtë kërkon të bëni këtë muaj. Prilli ju kërkon të heqni dorë nga pasiguritë duke ju penguar t’i keni të gjitha. Dhe duke folur për t’i pasur të gjitha, muaji hapet me bekime financiare.