• youuinsttaaffccbb
TEST
Horoskopi, Lajme

Horoskopi ditor/ Kjo shenjë të ketë kujdes me çështjet financiare

Dashi – Është në dorën tuaj të përcaktoni rezultatin e negociatave dhe diskutimeve financiare. Megjithatë, ka diçka që ende nuk është plotësisht e qartë dhe kjo ka të bëjë me një bashkëpunëtor.

Demi – Ju ofrohet një mundësi të mrekullueshme për t’u përballur me situata emocionuese. Pranoni ankesat dhe kritikat e partnerëve dhe rregullojini ato. Besoni në veten tuaj.

Binjakët – Tani po hyni në një fazë në të cilën mund të lejoni që situatat të marrin rrjedhën e tyre. Por sa i përket çështjeve specifike financiare, duhet të keni kujdes që ngjarjet të mos dalin nga kontrolli juaj në këtë fazë delikate.

Gaforrja – Jeni akoma në krye, por mos e zini kohën tuaj në një mënyrë të tillë që të detyroheni të pranoni kushte të pakënaqshme. Vëzhgoni nga afër çështjet financiare gjatë ditës dhe sigurohuni që askush të mos jua hedhë.

Luani –  Një periudhë vendimtare sa i përket karrierës. Është koha të merreni me presionet familjare të cilat janë shfaqur kohët e fundit.

Virgjëresha – Një lidhje emocionale ose familjare po ju shqetëson. Sidoqoftë, një zgjidhje qëndron mirë brenda aftësive tuaja dhe prandaj është në interesin tuaj që t’i mbani marrëdhëniet mirë.

Peshorja – Mund të duhet të duroni partnerët të cilët ende nuk besojnë se jeni në lartësinë e duhur të punës. Duhet t’i tregoni se ku qëndroni.

Akrepi – Fjalë të ashpra dhe kërkesa të rënda, veçanërisht kur bëhet fjalë për çështje personale, të cilat tani duhet të nxirren në sipërfaqe sa më shpejt.

Shigjetari – Nuk ka vend për argumenta dhe vënie faji për një çështje të karrierës. Duhet të shihni se ka kuptim të mirë në atë që njerëzit e tjerë ju thonë. Është koha për të dëgjuar.

Bricjapi – Partnerët dhe bashkëpunëtorët e ngushtë kanë qenë vërtet të gatshëm për kompromis, por ju ka mbetur vetëm një kohë e shkurtër për të arritur një marrëveshje të vendosur përpara se përsëri të hasni në kundërshtim.

Ujori – Deklaratat e fundit kanë qenë padyshim një hapje sysh, dhe ju tani keni mundësinë e përsosur për të vendosur gjërat në vijë. Miqtë e ngushtë do të vlerësojnë qasjen tuaj të re, të freskët.

Peshqit – Të tjerët mund të jenë të besueshëm dhe bindës, megjithatë tani duket se nuk ka shumë gjasa që ju të merrni shumë përfitime duke ndryshuar modelin e jetës suaj ose në shtëpi ose në punë.