• youuinsttaaffccbb
TEST
Horoskopi

Horoskopi ditor/ Kjo shenjë është drejt realizimit të ëndrrës

Dashi – Mërkuri do t’ju pajisë me hijeshinë bindëse që mund t’ju ketë munguar kohët e fundit dhe e cila tani do t’ju mundësojë të keni sukses në ambiciet tuaja. Nëse po ëndërroni për një rol të ri koha po afrohet.

Demi – Mos lejoni që gjërat e parëndësishme ose njerëzit irritues t’ju marrin vëmendjen nga qëllimet tuaja. Tani është koha të përqendroheni në synimet dhe ambiciet tuaja afatgjata. Ndryshimi i pozicionit të Venusit do ndryshojë jetën tuaj emocionale dhe perspektivat shoqërore.

Binjakët – Venusi do rregullojë emocionet tuaja, duke iua bërë rrugën më të butë. Me një mbrojtje të tillë, gjithçka do shkojë mirë. Në shtëpi, mbani mend rregullin e artë: bisedoni me partnerët para se të jetë tepër vonë.

Gaforrja – Nuk duhet t’i kushtoni vëmendje thashethemeve dhe dyshimeve nga individë të tjerë. Ata ndoshta po bien pre e mesazheve konfuze. Mos ndryshoni qëndrimin tuaj dhe nuk do t’ju mundin dot në postin fitues.

Luani – Koha është në anën tuaj, nuk ka vend për vetëkënaqësi. Duhet të merrni parasysh mendimet e kolegëve. Planifikimi i karrierës është i nevojshëm nëse doni të shfrytëzoni sa më shumë nga mundësitë aktuale dhe të kapërceni pengesat e fundit.

Virgjëresha – Hiqni dorë nga gjërat e zakonshme e të përditshme dhe bëni lëvizje të caktuara për të përmbushur ambiciet tuaja. Një mister romantik do të zgjidhet, për t’ju lehtësuar.

Peshorja – Kjo është një ditë e qetë e javës. Kjo nuk do të thotë që nuk do të keni shumë gjëra për të bërë, por do t’i bëni ato qetë dhe me ritmin tuaj. Sa i përket financave duhet të kurseni, por mos merrni vendime përfundimtare.

Akrepi – Tani që Mërkuri ka marrë një marrëdhënie të mrekullueshme me shenjën tuaj, do të bëhet gjithnjë e më e qartë për ju se idetë e partnerëve mund të jenë më të mirat. Mund të jetë e nevojshme që ju të kryeni atë më të vështirën nga të gjitha detyrat – kompromisin.

Shigjetari – Do t’i kushtoni pak më shumë vëmendje asaj që partnerët duan nga ju. Dikush po pret që ju të merrni drejtimin dhe diskutimet janë të nevojshme për përmirësim. Është një ditë e mirë për të bërë aplikime e për të marrë pjesë në intervista pune.

Bricjapi – Tani mund të shihni rezultatin e një pune apo krijimi. Do të entuziazmoheni nga mundësi të reja dhe perspektiva të reja prandaj mos lini asnjë gur pa lëvizur në përpjekjen tuaj për frymëzim. Kushtojini vëmendje shtesë fëmijëve.

Ujori – Do riktheheni në një situatë që mendonit se kishte përfunduar. Po vjen koha kur duhet të mendoni thellë për kushtet që janë krijuar në shtëpi dhe të cilat mund të kenë acaruar disa nga marrëdhëniet tuaja familjare. Mundohuni të shihni pikëpamjet e njerëzve të tjerë.

Peshqit – Partneritetet e biznesit dhe ndërmarrjet financiare do të vazhdojnë të lulëzojnë pavarësisht nga çdo ngritje dhe ngritje që keni duruar kohët e fundit. Tani mund ta kuptoni se një keqkuptim i kohëve të fundit ishte rezultat i konfuzionit.