• youuinsttaaffccbb
TEST
Këshilla, Lajme

Harrojini batanijet, ekspertët zbulojnë ushqimet që do ju mbajnë ngrohtë gjatë dimrit

Gjatë ditëve të ftohta ëndërrojmë të qëndrojmë gjithë kohës shtrirë, mbuluar me një batanije të ngrohtë. Por duke qenë se nuk mund të qëndrojmë gjithë kohës me një batanije hedhur krahëve, mund të konsumoni disa ushqime që do t’ju mbajnë ngrohtë. Një raportim nga “Rift Tax Refund” ka zbuluar listën e ushqimeve që mund t’ju ngrohin. Nëse konsumoni ushqime të pasura me fibra, proteina, karbohidrate dhe djegës, trupi juaj do i kthejë kaloritë në nxehtësi dhe kështu ju do të ndjeni ngrohtë. Ndër këto ushqime përfshihet mishi i lopës, keku me xhinxher, supë me patate dhe presh, fruta të thata, si dhe orizi i zi. /revistawho.com