• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Teknologji

Google Maps ju thjeshtëson udhëtimin, tani edhe në gjuhën shqipe

 

Pas 14 vjetësh Google Maps ka prekur kulmin e përdoruesve me afro 1.25 miliard, të cilët e përdorin këtë aplikacion në të përditshmen e tyre për të zbuluar vende të reja.

Me këtë aplikacion çdo përdorues e ka të lehtë pasi mund ta lexojë edhe në gjuhën e vetë. Ky aplikacion përdoret tanimë edhe në 39 gjuhë të reja, mes tyre dhe gjuha shqipe, maqedonishtja apo turqishtja. Me kalimin e viteve dhe zhvillimin e teknologjisë Google Maps po shënon gjithmonë edhe më shumë përdorues. Vetë Google sqaron se risinë e shtimit të gjuhëve me 39 gjuhë të reja e ndërmori pasi në këto vende po shihet një rritje të numrit të përdoruesve. /revistawho.com