• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Gjithë sytë mbrëmë nga Met Gala. Cila veshje (s’)ju pëlqeu më shumë?

Met Gala u kthye në Nju Jork në mënyrë spektakolare mbrëmjen e së hënës pas një pauze një-vjeçare gjatë pandemisë.

Tema për mbrëmjen ishte “In America: A Lexicon of Fashion”, ndërsa prozhektorët u drejtuan me shumicë ndaj yjeve si J.Lo, Kim Kardashian, Kendall Jenner, Megan Fox apo Billie Eilish.

Me pamje të guximshme, disa të thjeshta e të tjera të çuditshme, yjet parakaluan në tapetin e kuq duke na kujtuar disi normalitetin para pandemisë edhe pse maskat e rregullat strikte nuk munguan as këtu.

Karriget e nderi për mbrëmjen ishin dizenjuar nga Tom Ford, sponsori i Instagramit ishte Adam Mosseri dhe Anna Ëintour e Vogue, ndërsa aksesori i domosdoshëm i natës ishte një vaksinë anti-Covid një ultimatum i qartë i përcaktuar nga organizatorët e shfaqjes.

 

Indya Moore attends The Metropolitan Museum of Art’s Costume Institute benefit gala celebrating the opening of the “In America: A Lexicon of Fashion” exhibition on Monday, Sept. 13, 2021, in New York. (Photo by Evan Agostini/Invision/AP)

)