• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Këshilla

Fytyrë e pastër dhe me shkëlqim?! Po me këta dy përbërës…

Nëse doni të keni një fytrë të butë, me shkëlqim dhe pa asnjë njollë përdorni këta dy përbërës

Mjalti

Mjalti vepron si ilaç natyral perfekt për të kuruar aknet dhe puçrrat. Ai ka kapacitetin për të ruajtur lagështinë në qelizat e lëkurës, gjë që e ndihmon trupin në hidratimin e lëkurës së thatë dhe i shton asaj shkëlqimin natyral.

 Qumështi

Për të marrë maksimumin e përfitimeve përdorni së bashku qumësht dhe mjaltë, por përpiquni që të përdorni qumësht të papërpunuar.

Qumështi i papërpunuar është një pastrues i shkëlqyer lëkure.

 Përbërësit

1 lugë gjelle mjaltë

1 lugë gjelle qumësht i papërpunuar

 Përdorimi

Për të bërë përzierjen perfekte, përzieni përbërësit në një tas xhami dhe aplikojini butësisht në fytyrën e pastër.

Pastaj masazhojini për dy minuta me lëvizje të buta rrethore.

Sigurohuni që ta lini këtë përzierje për 15 deri në 20 minuta mbi fytyrë dhe më pas lajeni me ujë./Ekspress