• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

FOTOT/ Transformimi i Briseida Shehajt nga modele në arkëtare e deri në Zv. Ministre…

Emri i saj u shndërrua papritur në “makthin” e bizneseve. Të paktë janë ata që mund ta kujtojnë ish-modelen, por aq më pak ata që mund t’ua priste mendja se një arkëtare banke do mund të bëhej njeriu më i rëndësishëm i Tatimeve. Briseida Shehaj në rininë e saj ishte një vajzë simpatike dhe e hedhur që siç duket, aspironte botën e spektaklit. Një nga paraqitjet e saj të para në publik ka qenë në skenën e festivalit të shkollave të mesme, ‘RinFest’. Por, ish drejtoresha e Tatimeve tashmë në postin e zv. Ministres së Ekonomisë ka patur pasion dhe fotot artistike. Fama e Briseida Shehajt nisi të rritej menjëherë pas një konference për shtyp, ky zyrtarja e lartë shfaqi një anë tjetër të portretit të saj të ëmbël.  Menjëherë pas kësaj, Brisi u kthye në personazh humori dhe kështu sot njihet gjerësisht nga të gjitha moshat./ Lapsi.al

brisiiii

brisi-13

brisi-9

brisi-11