• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Fotot, Lajme

Fotografi i Barak Obamës, Pete Souza: Midis 2 milionë fotove të shkrepura në 8 vite, ja të preferuarat e mia

Më shumë se 2 milionë foto të shkrepura për 8 vite në mandatin presidencial të Barack Obamës. Kryefotografi i Shtëpise së Bardhë, Pete Souza e ka ndjekur presidentin për 8 vite dhe ka treguar nëpërmjet shkrepjeve, presidencën e afroamerikanit të parë në historinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kaq shumë vite të fotografit si një udhërrëfyes i Shtëpisë së Bardhë me Zonjën e parë të Amerikës, dhe vajzat e Presidentit, Sasha dhe Malia. Takime zyrtare, darka formale, por mbi të gjitha momente të jetës normale, lodhje, çaste gëzimi dhe argëtimi. Në 20 Janar të 2017 vendin e tij do ta zërë Donald Trump. Pete Souza na zbulon edhe ato gjëra që s’kemi mundur dot t’i shohim, duke na seleksionuar një buqetë me imazhet e tij të preferuara.

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/corrieredellasera/videos/10154472855062530/” width=”500″ height=”400″ onlyvideo=”1″]