• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

FOTO/ Përfundon “Miss Universe”, zgjidhet fituese bukuroshja franceze

Mbrëmë është mbajtur ngjarja më e madhe e bukurisë ‘Miss Universe’.

Iris Mittenaere, përfaqësuesja e Francës, e ka fituar kurorën e më të bukurës në këtë garë. Pas francezes u rendit bukuroshja e Haitit dhe e Kolumbisë.

Vlen të theksohet se në 15 finales ishin edhe përfaqësueset e Kenisë, Panamës, Kolumbisë, Filipinese, Kanadasë, Indonezisë, Meksikës, Perusë, Brazilit, Francës, Haitit, Tailandës dhe SHBA-së.

Screenshot_20170130-100642