• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

FOTO/ Aktori i njohur turk: Unë jam me origjinë shqiptare

Edhe një aktor turk, ka prejardhje shqiptare. Pas Kivanc Tatlitug, i cili ka pranuar publikisht që vjen nga Prishtina, del të jetë shqiptar edhe një aktor i serialeve turke. Bëhet fjalë për Baris Arduc, i cili u bë i njohur te publiku shqiptar me serialin “Kiralic Asc”, transmeton Telegrafi. “Dashuria e nënës dhe babait tim lindi në qytetin e Sakaryas, ku edhe për herë të parë janë takuar. Pastaj ata shkuan në Zvicër për të punuar. Unë jam me origjinë shqiptare”, ka thënë për mediat turke aktori 29-vjeçar.