• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Florian Marku mund kundërshtarin ukrainas në lojën e fortë që bëri krenar shqiptarët

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka mundur kundërshtarin ukrainas, Maxim Prodan, në një ndeshje shumë të fortë, të zhvilluar për plot 10 raunde, për “IBF international welterweight belt”.

Marku dhe Prodan janë ndeshur në ‘Tottenham Hotspur Stadium’ në një sfidë shumë interesante që prej fillimit, pasi raundet e para përfunduan në barazim.

Kjo përballje u zhvillua në kuadër të kategorisë “walterwight”, një kategori mes të lehtës dhe të mesmes./revistawho.com