• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Fiksimi i Donald Trump me ngjyrën “gold” e ka një shpjegim, ja çfarë thonë psikologët

Dihet tashmë që Donald Trump e pëlqen ngjyrën “gold”, pra ngjyrën ari. Por ka një shpjegim për këtë. Në ditën e parë të tij në Shtëpinë e Bardhë, Trump hoqi perdet e kuqe të Obamas dhe vendosi perde ngjyrë ari. Ai nuk ka dekoruar vetëm Shtëpinë e Bardhë me ngjyrë ari, por edhe shtëpitë e tij në Florida dhe New York. Aeroplani i tij privat ka ndenjëse floriri dhe madje një dhomë me mure floriri. Kjo ngjyrë është edhe identifikuese e biznesit të tij, Kulla Trump. Gjithashtu hoteli i tij në Las Vegas është i bërë me xhama floriri 24 karat. Një psikologe e ngjyrave, Jill Morton thotë se zgjedhja e ngjyrave është shpesh arbitrare dhe e ndërgjegjshme. Në të gjitha kulturat, ngjyra floriri përfaqëson luksin dhe pasurinë shpjegon psikologia. Por mund të përfaqësojë edhe lakminë shton ajo. Trumpit sigurisht që i pëlqen t’i kujtojë publikut sesa i pasur ai është./revistawho.com

gallery-1485292526-gettyimages-632489940

Në ditën e parë të tij në Shtëpinë e Bardhë, Trump hoqi perdet e kuqe të Obamas dhe vendosi perde ngjyrë ari.

gallery-1484925611-mcx-trump-white-house-redecoration-getty

Ai nuk ka dekoruar vetëm Shtëpinë e Bardhë me ngjyrë ari, por edhe shtëpitë e tij në Florida dhe New York.

gallery-1485295682-gettyimages-83602689

Gjithashtu hoteli i tij në Las Vegas është i bërë me xhama floriri 24 karat.