• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Era Istrefi dhe Dua Lipa mes 10 hiteve botërore të verës

Këtë verë pjesë e skenës botërore janë bërë edhe dy këngëtaret shqiptare Era Istrefi e Dua Lipa që me këngët e tyre kanë janë në mesin e talenteve më premtuese të muzikës. Këtë më së miri e tregon edhe fakti se këngët e tyre “Bon Bon” e Era Istrefit dhe “Hotter Than Hell”, janë në mesin e dhjetë këngëve që Shazam ka parashikuar se do të jenë hite botërore të kësaj vere. Shazam e rendit Dua Lipën në vendin e tetë, e pasuar Era Istrefi, e cila ka arritur të hyjë në tregun evropian me këngën “Bon Bon”.

Ja lista e këngëve:

Drake “One Dance”

Desiigner “Panda”

Calvin Harris ft Rihanna “This Is ëhat You Came For”

Kiiara “Gold”

The Strumbellas “Spirits”

Gnash ft Olivia O’Brien “I Hate U, I Love U”

Jason Darulo “If It Ain’t Love”

Dua Lipa “Hotter Than Hell”

Era Istrefi “Bon Bon”