• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

E kujt është ajo dorë?! Ja fotoja e shekullit të kaluar që po çmend internetin

Një fotografi shqetësuese e bërë më shumë se 100 vite më parë, po çmend rrjetet sociale me një detaj të çuditshëm, shkruan “Il Messaggero”. Njëra nga vajza në të djathtë, ka një dorë të mbështetur mbi shpatull që nuk kuptohet se e kujt është. Fotografia daton në vitin 1900 dhe është bërë në Belfast. Çudinë e dalloi mbesa e njërës prej potagonisteve, e cila njoftoi “Belfast Live”. Vajzat në foto janë disa punëtore të një mulliri, veshur me rrobat e punës.

ghost2_28212233