• youuinsttaaffccbb
TEST
Jetë, Këshilla, Lajme, Shëndet

Doktori zbulon kurën që ju shëron nga diabeti në vetëm 5 minuta

Diabeti mund të konsiderohet pa frikë sëmundja e shekullit e ditëve të sotme. Kjo sëmundje e rëndë prek një masë të madhe njerëzish dhe mund të çojë deri në verbëri të pacientëve. Sipas Federatës Ndërkombëtare të Diabetit njerëzit nga Filipinet janë më të prekurit me sëmundjet e diabetit.

Për fat të mirë, Dr. Jaime Dy-Liacco ka arritur të zbulojë kurën që shëron këtë sëmundje të tmerrshme, shkruan Shije. Ai i ka kushtuar jetën kërkimeve të ndryshme në mjekësi për zbulimin e këtij ilaçi magjik që shëron diabetin.
Për përgatitjen e kësaj kure këtë ai përdori disa përbërës shumë të thjeshtë.

Përbërësit:
12 copa specash (mesatare)
2 vezë
½ lugë çaji kripë

Përgatitja:
Mënyra e përgatitjes së këtij ilaçi është shumë e thjeshtë. Ajo që duhet të bëni është të shtypni specat me një lugë dhe ti kombinoni ato në një enë me vezët.
Përziejini mirë derisa të përftoni një masë homogjene dhe shtoni në të edhe kripën. Përzierja është gati dhe ju mund ta konsumoni atë menjëherë.