• youuinsttaaffccbb
TEST
Lajme, Teknologji

Do të lançohet këtë vit “makina që ecën vet”…

“General Motors” ka njoftuar se është në bisedime me qeverinë amerikane për të lejuar lançimin e makinës pa shofer.

E quajtur “Cruise AV”, makina nuk do te ketë as pedale dhe as timon. Mendohet se kjo makinë do të përdoret si taksi, në disa rrugë. Dyert hapen automatikisht për pasagjerët dhe makina ka sistem të mirë dëgjimi dhe vizual.

/revistawho.com