• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Lajme, Seks

Do bësh seks sonte? Shumë mirë do bësh, por mos i ha këto ushqime

Thonë që dashuria lind nga stomaku, por as seksi nuk mund t’i shpëtojë grackave të tij sidomos nëse përpara takimit pasionant me partnerin/partneren tuaj abuzoni me disa ushqime të caktuara. Studimet dhe eksperimentet e ndryshme kanë treguar se krahas atyre që janë klasifikuar si afrodiziakë, ekzistojnë edhe një grup ushqimesh që shuajnë dhe ‘’vrasin’’ pak nga pak jetën seksuale të një çifti.
1. Çokollata: Ndonëse është një afrodiziak i çmuar për gratë, çokollata frenon sekretimin e testosteronit tek burrat dhe si pasojë ata shfaqin problem me ereksionin.
2. Djathi: Nuk e dimë si ia bëjnë francezët, duke patur parasyh varietetin e panumërt të djathërave që ka ky vend, por djathi para seksit është një ide e keqe për të dyja gjinitë. Me siguri do të përfundoni me dhimbje barku nga pas.
3. Kafeina: Kafeina rrit nivelin e ankthit, sidomos tek disa persona, njëkohësisht ajo nivelin e testosteronit dhe rrjedhimisht dëshirën seksuale./Revistawho.com