• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

Disa mënyra si të largoni toksinat nga mëlçia, veshkat dhe fshikëza

Veshkat, mëlçia dhe fshikëza kanë funksione të rëndësishme në trupin tonë megjithatë ne nuk i kushtojmë vëmendjen e duhur. Më poshtë do t’iu tregojmë disa këshilla se si të largoni toksinat nga këto organe sipas ‘Bright Side’:

1-Minimizoni përdorimin e kripës dhe pijeve. Këto produkte kanë benefitet e tyre për aq kohë sa përdoren në sasinë e duhur. Jo vetëm këto, por edhe minimizimin e kafes si dhe të ushqimeve që kanë shumë proteina.

2-Çajra dhe ujë. Është e nevojshme të përdorni në dietën tuaj çajra si çaji jeshil, çaji i xhinxherit si dhe sa më shumë ujë.

3-Vitamina. Me rekomandimin e doktorit tuaj ju mund të përdorni dhe vitamina. Si për shembull vitaminat B-6 , omega 3 dhe citrat potasiumi. Ato ndihmojnë në parandalimin e formimit të gurëve në veshka.

4-Shëndeti mendor. Mos harroni që dhe shëndeti mendor ka një ndikim shumë të madh. Ju mund të ushtroheni në joga apo të meditoni. Ruajtja e qetësisë suaj mendore ka një rëndësi të madhe.

5-Shëndeti fizik. Të ushtroheni fizikisht në sporte të ndryshme si noti apo në palestër ka një ndikim pozitiv në largimin e toksinave./revistawho.com

CLOSE
CLOSE