• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Jetë, Këshilla, Lajme

Disa këshilla për të fjetur mirë në netët e nxehta të verës

Me rritjen e temperaturave netët bëhen shumë të vështira për pjesën më të madhe të njerëzve, por nuk ka asgjë të pamundur, kështu që me pak përpjekje mund të flini gjumë të qetë. Gjithçka duhet të bëni është të ndiqni këto këshilla të thjeshta:

Përgatite dhomën para se të flesh që të ketë temperaturë normale dhe të mundesh të flesh i qetë.

Merrni një leckë të lagur dhe vëreni në zonën e kyçeve dhe të qafës që të ulni temperaturën e trupit. Në këtë mënyrë do të arrini të freskoheni.

Bëni dush të ngrohtë sepse vetëm në këtë mënyrë trupi përgatitet për të duruar të nxehtin e mbrëmjes.

Bëj kujdes nga gjërat që ha dhe pi sidomos para se të flesh, pasi do i shkaktosh siklet vetes.

Vishni rroba të lirshme dhe lehta. / revistawho.com