• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Del studimi shkencor, ja kush është gruaja më seksi e rruzullit

Quhet Kelly Brook. Është modele, aktore, e bukur dhe plotëson të ashtuquajturat kritere bukurie që imponojnë gazetat dhe bota e modës dhe modeleve. Me ç’duket, është edhe femra më e bukur në botë. Ky nuk është një konstatim subjektiv apo një opinon personal: e thotë shkenca. Dhe më e bukura e gjithë kësaj është që nuk bëhet fjalë për silikon, ndërhyrje, kolagjen apo zgjatim flokësh. Bukuria e saj është më shumë se natyrale. Kështu thotë një studim I fundit i Universitetit të Ed në Teksas. Ata kanë analizuar disa karakteristika të trupit dhe përmasat që tërheqin më së shumti burrat në botë, në të gjitha kulturat dhe origjinat. Duke studiuar karakteristikat fizike që cilësohet si seksualisht tërheqëse për meshkujt, është arritur në përfundimin që nuk ndryshojnë sghumë nga një kulturë në tjetrën dhe janë thuajse universale. Studiuesit janë përqendruar tek përmasat fizike dhe më specifikisht formës së fytyrës, hundën, flokët, këmbët, belin dhe gjoksin.

donna-corto-perfotto-6donna-corto-perfotto-5donna-corto-perfotto-4donna-corto-perfotto-3donna-corto-perfotto-2