• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Covid-19/ Asnjë viktimë në 24 orët e fundit dhe 100 persona të shëruar

Në 24 orët e fundit në Shqipëri nuk është shënuar asnjë viktimë nga Covid-19. Në 24 orë janë kryer 852 teste dhe rezultojnë të infektuar 134 persona. Numri i të shtruarve vijon të jetë  i qëndrueshëm, 186 paccientë janë të shtuar në spital, nga të cilët 16 në terapi intensive dhe 5 të intubuar. Ministrja Manastirliu dha pak momente më parë se janë shëruar 100 persona në 24, të cilët e çojnë numrin total në 7.239.