• youuinsttaaffccbb
TEST
Teknologji

Çfarë prurjesh teknologjike na presin në 2018…

Viti në të cilin sapo kemi futur ‘këmbët’,?duket se do bëj realitet disa nga vizionet teknologjike që prej kohësh priten me kuriozitet nga publiku. Ju prezantojmë me disa prej tyre…
1- Makinat elektronike do ‘pushtojnë’ botën.
Mesa duket viti 2018 do jetë edhe fillimi i përhapjes se makinave elektronike. Gjigandët e tregut të automjeteve si Ford etj kanë filluar të krijojnë koncepte që së shpejti do i kthejnë në realitet. Përveçse do të jenë të volitshme për ambientin dhe nuk do të shpenzojnë, këto makina do bëhen gjithmonë e me shumë ‘të zgjuara’.


2- Rezolucioni i televizorëve më i lartë
Sony, Sumsung dhe LG janë duke punuar për të sjell teknologjinë e fundit HD duke rritur rezolucionin.


3- Orë që kujdeset për shëndetin tënd!
Orët elektronike tashmë do jenë edhe me funksion shëndetësor. Imagjinoni një orë që iu tregon pse iu dhemb koka..


4- Lojërat elektronike kalojnë në një tjetër nivel


5- Pasqyra të zgjuara
Teksa shihesh në pasqyrë merr sugjerime mbi kujdesin që duhet të tregosh ndaj lëkurës, imagjinojeni pak./revistawho.com