• youuinsttaaffccbb
TEST
Instant Articles, Këshilla, Lajme

Çfarë nuk duhet të hash gjatë verës që të kesh barkun e sheshtë që po kërkon?

Vera është stina mëe vështirë për të mbajtur nën kontroll dietën e shëndetshme. Arsyeja është e thjeshtë: Hamë pa e vrarë mendjen se kemi pushime.

Ama disa këshilla mund t’iu ndihmojnë të mbani nën kontroll gjendjen më të mirë të mundshme të stomakut, pa ndjesinë e fryrjes dhe sikletin që të shkakton.

  1. Ha shpesh dhe me qetësi e sa më ngadalë të mundesh.
  2. Jepi përparësi perimeve gjatë verës sepse treten më lehtë.
  3. Limito konsumin e qumështit, makaronave dhe ushqimeve të skuqura.
  4. Pi sa më shumë ujë.
  5. Shmang kafenë, shalqiun, bulmetin? akulloret dhe patëllxhanin./revistawho.com