• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme

Camila Cabello po qëndron larg mediave sociale, shpjegon arsyen pse

Camila Cabello ka qenë në qendër të vëmendjes të mediave kohët e fundit për shkak të lidhjes me Shawn Mendes dhe e gjithë kjo vëmendje nuk i ka pëlqyer aspak këngëtares. Për këtë arsye, Camila ka vendosur të qëndrojë larg rrjeteve sociale për pak kohë. Lajmin e ka dhënë nëpërmjet një shkrimi të gjatë në profilin e saj, ku shkruante arsyen e këtij vendimi. “Dua t’i dërgoj dashuri të gjithëve. Unë nuk qëndroj shumë në rrjete sociale sepse nuk është mirë për mua, por e di që këtë platformë mund ta përdor për të ndihmuar të tjerët”, ka shkruar këngëtarja. Ajo i ka sugjeruar ndjekësve të saj që vuajnë nga ankthi apo probleme të tilla të këtij lloji, të përdorin metodën e meditimit. Camila gjithashtu ka zbuluar se ka pasur probleme me mendimet dhe pikërisht kjo mënyrë ka qenë ‘shpëtimi’ i saj./revistawho.com

View this post on Instagram

Really wanted to send love to everyone on here – I don’t go on social media that much cause it’s not good for me, and I don’t know how to not be affected by what people say on here so I just don’t read it- but I am totally aware that I can use this platform to help people even in small ways! so to anyone on here who is struggling, which we all do sometimes cause we’re human!!! I super recommend taking five minutes out of your day to just breathe. I’ve been doing this lately and it’s helped me so much, i didn’t understand meditation before, or the concept of just noticing your breath, but I’ve been doing it the past few months and I can feel the quality of my life improving – I used to live so much in my head , constantly trapped in my overthinking and being in my head as opposed to the present moment- and lately just going back to my breath and focusing on it puts me back in my body and back in the present and helps me so much. Take five minutes out of your day today to just inhale for 5 seconds through your nose , and exhale for 5 seconds through your mouth – and super focus on your breath and how it feels coming in and out of your nostrils . Do it three times a day and whenever you feel yourself getting overwhelmed. I know lots of us on here are growing up and learning how to be human lol, and that can be intense and hard sometimes – I think some tools are really life changing and help you know how to do that better, so I just thought i’d share something that’s really helped me; and hopefully it helps you guys!!!! Anyway, LOVE YOU!!!! See you soon 😈😈😈😈

A post shared by camila (@camila_cabello) on