• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Vëmendja shkon tek femrat, ja ‘rrudhat’ që zbukuruan çmimet ‘Oscar’

Kur flasim për një event të përmasave të “Oscar” gjithçka që shohim janë yje që shkëlqejnë dhe të kuruara deri në detaj.

Por ky “Oscar” është bërë edhe më i bukur nga një detaj që përfaqëson realen, të bukurën ndër vite dhe peshën që ato lenë tek një grua. Po flasim për rrudhat. Parakalime në tapetin e kuq, me veshje dhe aksesorë glamur, të shoqëruara me buzëqeshje që tregojnë vitet që këto gra mbajnë mbi supe. Me një fizik perfekt dhe të adhurueshëm edhe nga vajzat adoleshente, disa nga pjesëmarrëset në “Oscar” treguan se rrudhat janë të bukura kur vijnë me moshën dhe eksperiencën e viteve që kalojnë.

Jane Fonda, 81 vjeçarja shkëlqeu me fustanin e bardhë nga Balmain.

Allison Janney, 58 vjeç shkëlqeu me fustanin e kuq dhe linjat perfekte.

Laura Dern, 51 veç, e bardha shfaq më së miri linjat si të një adoleshenteje.

Helen Mirren, 72 vjeç.