• youuinsttaaffccbb
TEST
4, Breaking News, Instant Articles, Lajme

‘The Voice Kids’ rikthen në skenë Fitnete Tudën, djali i saj këndon ‘Shi bie në Tiranë’

Fitnete Tuda është një nga emrat më të njohur në skenën e muzikës shqiptare të para 20 vitesh. Ajo ka kënduar ndër të tjera këngën ‘Shi bie në Tiranë’, e cila sot e kësaj dite dëgjohet dhe njihet nga të gjithë. Mbrëmjen e sotme djali i saj u shfaq në ‘The Voice Kids’ dhe këndoi pikërisht këtë këngë.

Donin arriti të bëhet pjesë e skuadrës së Renisit dhe Aleksandër Gjokës. Pyetjes së trajnerëve pse zgjodhi këtë këngë ai ju përgjigj me shpjegimi: “Shi bie në Tiranë’ është e preferuara ime pasi e këndon mami im”. Pas këtij momenti duartrokitjet nuk munguan për Fitneten, e cila u ftua nga trajnerët në skenë e emocionuar. Pas më shumë se 20 vitesh, Tuda u kthye në skenë, këtë herë për të birin.

Në një intervistë të vitit që lamë pas, këngëtarja ka pranuar se do t’i kthehet muzikës si kantautore. Ajo është nënë e një vajze me emrin Dua dhe e djalit më të vogël, Donin.