• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Lajme, Moti

Parashikimi i motit për këtë javë, ja si paraqitet situata

Situata e motit në vendin tonë vijon të jetë e paqëndrueshme. Shirat dhe vranësirat kanë qenë dominante ditët e fundit dhe herë pas here janë shoqëruar me stuhi dhe erëra të forta. Këto kushte do të vazhdojnë të jenë prezente edhe për këtë javë, e cila do të sjellë edhe disa surpriza. Sipas “Meteoalb” në zonat malore priten reshje të konsiderueshme dëbore, kryesisht në veri dhe juglindje të vendit. Shira me intensitet të larte priten në rajonin jugor-jugperëndimor, Vlorë-Sarandë sonte gjatë natës. Dita e mërkure dhe e enjte sjell ndërprerje të reshjeve për t’u rikthyer sërish të premten. Temperaturat extremale të ajrit do të luhaten nga -5°C minimumi në zonat malore deri 15°C, vlera më e lartë në rang territori./revistawho.com