• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Orinda Huta kthehet pas në kohë, flet për vështirësitë e pjesëmarrjes së parë në ‘Kënga Magjike’

Kur na ndajnë vetëm pak orë nga nisja e netëve ‘live’ të edicionit të 20-të të ‘Kënga Magjike’, Orinda Huta, anëtare e jurisë profesioniste ka shkruar pak fjalë për herën e parë kur mori pjesë në festivalin e rëndësishëm të muzikës moderne. “Tani e di’ ishte viti 2002 kur unë mora pjesë për herë të parë në ‘Kënga Magjike’. Atëherë isha vetëm 15 vjeç dhe nga momenti kur mu dha e drejta e pjesëmarrjes e deri tek kjo këngë pati shumë thyerje zemre. Familja ime nuk kishte mundësi të investonte shumë në një pasion timin sepse gjithmonë më kishin rritur me idenë se muzika duhet të ishte thjesht një hobi. Megjithatë kurrë nuk ma kishte marrë mendja që do kisha një nga këngët më të bukura të atij viti, e cila dëgjohet ende sot”,-shkruan ndër të tjera Orinda.

View this post on Instagram

"Tani e di" ishte viti 2002 kur une mora pjese per here te pare ne Kenga Magjike. Atehere isha vetem 15 vjec dhe nga momenti kur mu dha e drejta e pjesemarrjes e deri te kjo kenge pata shume thyerje zemre. Familja ime nuk kishte mundesi te investonte shume ne nje pasion timin sepse gjithmone me kishin rritur me idene qe muzika duhet te ishte thjesht nje hobi. Megjithate, kurre nuk ma kishte marr mendja qe do kisha nje nder kenget me te bukura te atij viti e cila degjohet ende sot. Sot ne Kenga Magjike, shume te rinj prekin skenen e madhe e shume prej tyre suksesin qe ndoshta nuk e kishin menduar ndonjehere. Emocionet bejne te veten por beni hapa te sigurt dhe jini falenderues. Zoti gjithmon zgjedh menyrat e veta per te te forcuar e lumturuar dhe duhet te jemi krahehapur ndaj bekimeve. Suksese te rinjve por edhe kengetareve Big ne kete 20 vjetor, ne te cilin kam kenaqesine te jem edhe krah njerezve brilant #armendrexhepagiqi #manjolanallbani #arbenskenderi #orgesazaimi Falenderuese ndaj me te mirit @arditgjebrea si cdo vit Kenga Magjike behet e paharrueshme jo vetem per artistet.

A post shared by Orinda Huta (@orindahuta) on

Më tej këngëtarja e njohur ju dedikon pak fjalë artistëve të rinj duke dashur t’i motivojë për gjithçka i pret. Orinda ka qenë pjesë e jurisë që gjykonte artistët e rinj për këtë vit. Ajo do të jetë sërish pjesë e netëve ‘live’ si pjesë e jurisë./revistawho.com