• youuinsttaaffccbb
TEST
1, Breaking News, Lajme, Vetëm në WHO

Nuk mund të ketë miqësi mes një vajze dhe një djali? Të famshmit shqiptarë na vërtetojnë të kundërtën

Është folur shpesh për miqësitë mes dy vajzave në ‘showbiz’ apo ato të djemve, por shumë rrallë flitet për një lidhje shoqërore mes gjinive të kundërta. Thuhet se miqësia mes një vajze dhe një djali nuk mund të jetë e pastër, por ka shumë raste ndër të famshmit shqiptarë që na kanë vërtetuar të kundërtën. Disa prej tyre mund të jenë njohur rastësisht, ndërsa shumë të tjerë mund t’i ketë lidhur puna e përbashkët, por ama të gjitha këto miqësi kanë mundur t’i rezistojnë kohës. Shumë herë mund të jenë përfolur edhe për diçka përtej miqësisë, por ata gjithmonë na kanë vërtetuar se kur shoqëria është e vërtetë nuk mund të ketë asgjë më shumë se aq. Në fakt thuhet se një miqësi e tillë ka shumë benefite, ndër to mungesa e xhelozisë. Mes vajzave është diçka e zakonshme xhelozia., por mes një djali dhe një vajze nuk ekziston diçka e tillë. Për më tepër meshkujt japin gjithmonë mendimin më të sinqertë për pamjen e jashtme. Djemtë dinë t’i ruajnë si askush tjetër sekretet dhe japin këshillat më të mira. Për më tepër një mashkull di shumë gjëra për gjininë e tij, që shpesh ti do u kërkon shpjegim. Ka shumë e shumë arsye të tjera dhe me siguri këta personazhe të njohur duhet t’i kenë provuar.

Arbana Osmani, Eno Popi, Xhemi Shehu

Ori Nebijaj, Isli Islami

Olti Curri, Ilda Bejleri

Elvana Gjata, Valdrin Sahiti

Tuna Sejdiu, Yll Limani

Olta Gixhari, Nik Xhelilaj

Roza Lati, Niko Komani