• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News

Nata finale e “Kënga Magjike”…fituesit hap pas hapi

Në natën finale të festivalit “Kënga Magjike” janë duke u dhënë çmimet për këngëtarët të cilët kanë prekur skenën gjatë mbrëmjes së sotme.

Ja cilat janë çmimet e dhëna deri tani:

Çmimi Magjia e Parë:  Janex Trio

Çmimi Telekom Albania: Renis Gjoka

Çmimi Çesk Zadeja: Mateus Frroku

Çmimi i produksionit Xhesika  Polo

Grupi më i mirë: Alar Band

Best new artist: Venera Lumani  dhe Lind Islami

Kënga stil: Revolt Klan

Çmimi Tv Klan: Mariza dhe Klea

Kënga më e mirë Hip-Hop: Stresi

Kënga më e mirë pop/rock: Altin Goci

Çmimi Rtv 21 Kosovë  Tv21 Maqedoni: Shpat Kasapi

Kantautori më i mirë: Endri Prifti

Best Duet : Erik Lloshi dhe Anxhela Peristeri

Çmimi Tendencë: Semi Jaupaj

Balada më e mirë: Gerta dhe Klejdi Mahmutaj

Artisti më i mirë në web: Flori Mumajesi

Çmimi Diskografik: Stine

Çmimi i Interpretimit: Aurela Gaçe

Çmimi i Kritikës: Albërie Hadërgjonaj

Çmimi vokali më i mirë: Juliana Pasha

(Vijon)…