• youuinsttaaffccbb
TEST
Breaking News, Instant Articles, Lajme

Meghan Markle dhe Princ Harry kërkojnë pavarësinë nga pallati mbretëror, por si ka reaguar Mbretëresha Elizabeth pas kësaj?

Mbretëresha Elizabeth e ka refuzuar propozimin për pavarësi të Princ Harry-t dhe Meghan Markle. Dyshja ka kërkuar që shtëpia e tyre të ishte totalisht e pavarur nga pallati ‘Buckingham’, por kjo ka qenë e pamundur për shkak të disa strukturave institucionale që nuk e lejojnë diçka të tille.

Kujtojmë se Meghan është dukesha e Sussex dhe nëse mbretëresha e lë të pavarur çiftin, ajo ka frikën se vendi do të kërkojë të jetë i pavarur nga mbretëria.

Kjo ka bërë që Elizabeth mos ta aprovojë këtë kërkesë të tyre, megjithatë javën e kaluar ajo lejoi që dyshja të ketë një staf të ri, të ndryshëm nga ai i Katte Middleton dhe Princ William./revistawho.com